Menu

Wizard101

Wizard101

KingsIsle Entertainment oyun firması tarafından dizayn edilip piyasaya sunulmuş olan Wizard101 oynaması tamamen ücretsiz bir MMORPG oyunudur. Bu benzersiz oyunda oyuncular çocuk bir büyücü kimliğine bürünüp bir büyücü akademisinin ortasında kendilerini bulurlar. Ortada olduğu kadarıyla çok ünlü bir seri olan Harry Potter serisinden ilham alınarak hazırlanmış olmasına rağmen, tamamen bir kopya olmanın dışına çıkmasını sağlayan kendine özgü özelliklere sahiptir. Bu oyuna başlayan oyuncular oyunun içerisindeki ürünlerin değerlerinin bir çok asya MMORPG’sine nazaran çok daha değerli olduğunu hemen fark edeceklerdir. Karakter oluşturma ekranı ve oyuna başlangıç kısmı çok sağlam bir seslendirmeye sahiptir ve arayüzden, çevre tasarımına kadar her detay ince bir şekilde düşünülerek hazırlanmıştır. Yeni oyuncular hangi büyü tipinin kendilerine uygun olduğunu görebilecekleri bir teste tabi tutulurlar ve yedi farklı seçenekten birisini seçerler.

Büyü Tipleri ve Özellikleri;

Fire: Ateş büyüleri zamana dayalı hasar vermeye odaklıdır ve bir anda çok yüksek bir hasar veremezler. Asıl potansiyelleri uzun süren savaşlarda ortaya çıkmaktadır. Rakiplerini sersemletme gibi benzersiz bir özelliğe sahiptirler.

Ice: Doğru şekilde kullanıldığında en yüksek hasar potansiyeline sahip ağır bir büyücü sınıfıdır. Çok düşük bir can puanları vardır fakat güçlendirme ve güçsüzleştirme büyülerini silebilirler.

Life: Destek tipi büyücülerdir. Hayat büyücüleri diğer büyücülere şifa verebilen ve grup halindeki büyücülere de şifa verebilen tek sınıftır. Bir kaç saldırı büyüsüne sahiptirler fakat çok zayıftır.
Bunun dışında çok verimli bir büyücü sınıfıdır.

Myth: Myth büyücüleri Wizard101 oyununun çağırıcı tip büyücüleridir. Bazı saldırı tipi büyülere sahip olsalarda büyülerinin çoğu güçlendirme ve kendi kölelerini oluşturabildiği büyülerden
oluşmaktadır.

Death: Karışık bir büyücü sınıfıdır. Ölüm büyücülerinin nihai amacı rakibine hasar verirken bu verdiği hasar ile kendi canını doldurmaktır. Ölüm büyücüleri ardı sıra büyüler kullanabilirler
ve zincirleme bir saldırı oluşturduklarında inanılmaz hasarlar verebilirler.

Balance: İsminden de belli olduğu gibi, Balance sınıfı büyücüler bütün sınıfların arasında dengeye sahip bir sınıftır. Başka oyunculara güçlendirme basabilirler ve tek başlarına işlerini halledebilirler. Fakat bu sınıfın büyücüleri hiç bir alanda çok güçlü olarak ortaya çıkamazlar.

Hemen İndir

Yorum yok

Bir cevap yazın

 

Facebook

IMPERIA ONLINE