Menu

Wargame 1942

Wargame 1942

1942 yılının kış aylarında ortaya çıkan 2. Dünya Savaşını ele alan bir oyundur. Savaşın kazanılması için tek umut sensin. Tecrübeli bir general olup, askerlerin için gerekli motivasyonu sağlayıp, tüm olası stratejileri belirle, saldırılara karşı ülkeni koru, ülke ekonomini geliştir, diğer ülkelerle ticaret yap, bilim ve teknolojiyi takip et! Oyun içeresinde ittifaklar kurarak, ülkenin mali durumunu geliştir ve diğer ittifaklarla savaşlar yap! İşte başarının sırrı…

Wargame 1942 Genel Bakış

Wargame 1942 oyununda 7 çeşit kaynak vardır. Bunlar ; yakıt, dizel, kerosin, cephane, para ve altındır.

Wargame 1942 de üs hesabınızın merkezidir. Burada araştırmalarınız gerçekleştirebilirsiniz. Kurmak istediğiniz binalar için birimleri kurabilirsiniz. Wargame 1942 ‘ de bazı binalar bir kere inşa edilebiliyorken bazıları istenilen miktarda inşa edilebilir.

Wargame 1942 Hammaddeler

Para; Wargame 1942 ‘de oyun başlangıcında en önemli kaynaktırç Binalar, birimler ve yapmak istediğiniz araştırmalar için kullanılır. Kurduğunuz birimlerin her 10 dakikada bir giderleri vardır. Bu giderler paradan düşer. Bu yüzden paranızın her zaman olduğuna dikkat etmelisiniz.

Yakıt, Dizel ve Benzin; Yakıt oyunda ki sondaj kulelerinde üretilir. Oradan elde ettiğiniz yakıtı benzine ve dizele dönüştürerek harcayabilirsiniz.  Oyun esnasında hangi birimin hangi yakıt türüne ne miktarda ihtiyacı olduğunu üzerine tıklayarak öğrenebilirsiniz.

Cephane; savaşta birimlerin cephaneye ihtiyacı olacaktır. Cephane üretebilmek için yakıt, dizel ve benzine ihtiyaç vardır.

Altın; oyun başlangıcında çok gerekli olmasa da ilerleyen zamanlarda ihtiyacını olacaktır. İstihbarat birimleri ödemeyi altın olarak alacaklardır. Casusluk yaptırdığınız her birim için altın ödemeniz gerekecektir. Altın, altın madenlerinden elde edilir.

Elmas; oyunun özel gelirlerinden biridir. Elmasları gerçek parayla satın alarak ya da oyuna başka arkadaşlarınızı davet ederek elde edebilirsiniz. Elmasları, oyundaki tüm ham maddeler ile değiş tokuş edebilirsiniz. Böylece ham madde üretmek için uğraşmamış olursunuz.

NASIL OYNANIR?

Oyuna başladığınızda eğitim sürecinden geçeceğiniz bir bölüm vardır. Bu bölümde gerekli bilgileri elde edebileceksiniz. Oyun Alanını okuduğunuzda hangi binaları hangi sıra ile kuracağınızı öğrenecek ve o sıraya göre binalarınızı kuracaksınız. Haritaların üzerinde tüm birimlerinizi görecek, hangi birimin hangi işi yaptığını tespit edebileceksiniz. İnşa işlemini tamamladığınızda puanlar alacak ve unvanlar kazanacaksınız.

Hemen Oyna

Yorum yok

Bir cevap yazın

 

Facebook

IMPERIA ONLINE