Menu

Unturned

Unturned

Smartly Dressed tarafından yayınlanmış olan Unturned, korku temalı bir hayatta kalma oyunudur. Oyuncular hayatta kalabilmek içim bu kubik dünyadaki zombilerle mücadele etmek ve yaşayabilmek için edindikleri yiyecek ve gerekli materyalleri korumak için diğer oyuncularla savaşmak zorundadır.

Unterned, kıyamet zamanında hayatta kalabilme oyunu olarak düşünülerek Nelson Sexton tarafından tasarlandı, aynı zamanda bu kişi Smartly Dressed oyunlarının da sahibi olarak bilinmektedir. Oyun hayatta kalma tarzı oyunu olması bakımından DayZ adlı oyuna, görsel tarzına göre ise Roblox adlı oyun ile bağdaştırılabilir. Unturned, basit ve oynaması ücretsiz bir hayatta kalma simülasyonudur.Oyuna başladıkları anda Prens Edward Adası (PEI) isimli yere karakterleri ışınlanan oyuncuların oynamak için seçebileceği iki yol vardır. Oyun yaşamları boyunca yalnız devam edebilirler veya çevrim içi olarak katılabilecekleri sunucu seçeneklerini bulup diğer oyuncularla beraber zombi avına çıkabilirler. Zombiler adanın tamamına yayılmış durumdadır. Özellikle oyuncuların yiyecek, kıyafet, zırh hatta şanslılarsa silah gibi gerekli materyalleri bulabilecekleri şehirlerde zombiler çok daha fazla bulunmakta ve şehri adeta korumaktadırlar. Oyundaki seviye atlama sistemi zombileri öldürmek üzerine kurulmuştur. Tek başına bir zombiyi silahla öldürmek kolay olsa da sayıları çoğaldığı zaman tek başına hayatta kalmaya çalışan oyuncular için durumu zorlaştırabilir hatta imkansız kılabilirler. Oyuncular, zombiler gibi kana susamış karakterlere bürünüp pvp modunda önemli rolleri üstlenebilirler, çoğu sunucuda da durum bu şekilde işler. Oyuncu, kullandığı silahla bir zombiyi öldürebildiği gibi aynı sunucuda oynayan başka bir oyuncuyu da öldürüp onun eşyalarını ele geçirebilir. Oyunu oynayan oyuncular, oynadıkları süre boyunca karakterlerinin susuzluk, açlık, bağışıklık, kan ve enerji düzeylerini domine etmek ve bunları sürekli kontrol etmek zorundadırlar aksi taktirde zombilere gerek kalmadan karakterlerini öldürebilirler. Oyundaki bir diğer özellik ise zanaat sistemidir. Örneğin; oyuncular adanın her bir köşesinde kolayca bulabileceği ağaçlardan edindikleri tahtalar ile basit ama oyun başlarında lazım olan ev, silah, alet gibi kullanışlı materyalleri üretebilirler.

Tamamen kübik bir dünyadan oluşan bu oyun, diğer hayatta kalma oyunları gibi yüksek grafiklere sahip olmadığından çoğu bilgisayarın kolayca çalıştırabileceği basit lakin özellikleriyle oyuncuların zevkini tatmin edecek şekilde dizayn edilmiştir.

Hemen İndir

Yorum yok

Bir cevap yazın

 

Facebook

IMPERIA ONLINE