Menu

UnoTM & Friends Oyunu

UnoTM & Friends Oyunu

Eğer kart oyunlarına özel bir ilginiz var ise bu durumda UnoTM & Friends oyunu ile artık telefonlarınızın başından ayrılamayacaksınız. Zira son derece eğlenceli olan bu oyun gerçektekinin birebir aynısı olarak sanal platforma aktarılmıştır. Peki bu oyun nasıl oynanmaktadır buyurun beraber inceleyelim.

Oyun Nasıl Oynanır?

Oyunda ilk başta elinizde belli bir sayıda kart bulunmaktadır. Amacınız ise elinizdeki kartları bitirmektir. Oyunun mantalitesine değindikten sonra elinizdeki kartları nasıl bitireceğinize de değinelim.

Oyuncuların oluşturduğu masanın ortasına kartlar atılmaktadır. En üstte yer alan kart ile aynı renkte bir karta sahipseniz bu durumda o kartı yere atabilirsiniz bu yok ise bu durumda da aynı sayıda olan bir kartı yere atabilirsiniz. Ancak her ikisi de yok ise yerden kart çekmeniz gerekmektedir. Bu da elinizdeki kart sayısını artıracağı için istenilmeyen bir durum olmaktadır.

UnoTM & Friends Oyunu

Özellikli Kartlar

UnoTM & Friends oyunu içerisinde özellikli kartlar da bulunmaktadır. Bu kartları kullanmanız halinde normal şartlar altında olmayacak birtakım durumlar ortaya çıkacaktır. Örnek olarak verecek olursak +2 veya +4 kartları ile başlayalım. Bir kişi bu kartlardan birisini attı ise kendisinden sonra gelen kişinin 2 veya 4 kartı yerden çekmesi gerekmektedir. Ancak o kişide de bu kartlardan var ise o da bunu atarak bir sonraki kişiyi tehdit edebilir. Bu durumda 2 tane +2 atılırsa 3.kişinin 4 kart çekmesi gerekirken iki tane +4 atılır ise bu durumda da 3.kişinin yerden 8 kart çekmesi gerekir.

Bu kartlardan başka sıra atlatmaya yarayan kart da bulunmaktadır. Bu durumda sıra atlatma kartını kullanan kişinin hemen arkasındakinin sırası iptal olur ve bir sonrakine sıra geçer. Böylelikle sıra kaybeden kişinin elindeki kartların sayısını azaltma durumu da bir tur ertelenmiş olmaktadır.

Son olarak UnoTM & Friends oyunu sırasında elinde bir kart kalan kimsenin Uno diyerek bunu bildirmesi gerekmektedir. Böylelikle diğer oyuncuların da buna karşı çözüm üretmeleri söz konusu olmaktadır. Bu oyunu arkadaşlarınız ile online bir şekilde de oynayabilirsiniz. Bu sayede alacağınız lezzet katlanarak artacaktır.

Yorum yok

Bir cevap yazın

 

Facebook

IMPERIA ONLINE