Menu

Tentlan

Tam Ekran
Işık Butonu
Strateji tarzı bir oyundur ve günümüzün popüler oyunları olan Clash of Clans, Imperia Online tarzı oyunlar ile benzerlik gösterir. Kontrollerin tümünü mouse ile seçtiğimiz bu oyunda şehrinizin önceden belirlenmiş alanlarında belirli kaynak inşa merkezleri veya evler dikerek hem ham maddeyi hemde popülasyonu dengede tutmalı ve asker sayınızı da buna göre ayarlamanız gerekmektedir.

Oyun Açıklaması

Tentlan

Tentlan

Lionmoon oyun şirketi tarafından piyasaya sunulmuş olan ve gerçek zaman tabanlı bir strateji oyunu olan Tentlan oynaması ücretsiz bir tarayıcı tabanlı strateji oyunudur. Yarı kolombiyalı ve amerikalıların zamanında geçen bu oyunda oyuncular, bir yağmur ormanının ortasında bir yerleşim yerine sahip olarak oyuna başlarlar. Oyuncular nihai bir amaç olan imparatorluk kurabilmek için sürekli olarak güç ve nüfuz toplamak zorunda kalacaklardır ve en sonunda büyük bir imparatorluğun başında olacaklardır.

Binlerce yıl önce, dünyada yerleşime zorlukla rast gelindiği zamanlarda, uygarlığın en ufak olduğu zamanlarda Maya imparatorluğu altın çağını yaşamaktaydı.

Geniş bir bölge, sayısız kabile tarafından yurt edinilmiş bir şekildedir. Kuzeyin yoğun ve sık yağmur ormanlarından güneyin bereketli ovalarına kadar uzanan, batının büyük nehirlerinden doğunun dağlık arazilerine kadar. Bu topraklar büyük imparatorluklar ve küçük krallıklar arasında bölünmüş bir şekildeydi, bağımsız şehir merkezleri ve göçebe insanlarla doludur.

O zamanların en büyük ve refah güçlerinden birisi Eagle imparatorluğuydu. Binlerce millik bir mesafeye yayılmışlardı ve sayısız şehrinde yüz binlerce insana ev sahipliği yapmaktaydı. Bir rivayete göre bu topraklar zamanında ilk krala kartal tanrı Ahau Koo tarafından verilmiştir ve yine söylenilene göre bu tanrı ilk krala devasa bir kartal sureti ile gelmiştir. O zamandan beri kartal figürü imparatorluğun sembolü ve koruyucusu olmuştur. Her egemen krala ödül olarak kartal tacı bahşedilmiştir.

Öne Çıkan Anahtar Özellikler;

  • Bireysel, İşbirlikçi veya Rekabetçi Oynanış Stili: Kendi harika şehirlerini inşa et, diğer oyuncularla ve kabilelerle yardımlaş veya diğer imparatorlara üstünlük sağlamak için onlarla savaş.
  • Çoklu Araştırmalar, Mistik Ritüeller ve Güçlü Üniteler: Bilgililiğinizi yayarak kendi medeniyetinizi araştırmalar yaparak geliştirin, dualar ederek ilahi etkisi olan ritüeller gerçekleştirin ve farklı üniteler çalıştırabilmek için harika ordular hazırlayın.
  • Mevsimleri Kontrol Edin: Bazı ritüeller sizin mevsim etkilerini değiştirmenize yardım eder. O an için sürmekte olan mevsimi bir diğer mevsimle değiştirerek, diğer mevsimlerin etkilerini gerekli şekilde kullanabilirsiniz.
  • PVP ve PvE Sistemi: Harika birlikler edinin ve diğer oyuncuları küçük düşürün veya barbar köylere saldırarak kendinizi eğitin.

Tentlan etkinlikleri, resmi duyurular ve destek için Tentlan forumlarını ziyaret edebilirsiniz.

Yorum yok

Bir cevap yazın

 

Facebook

IMPERIA ONLINE