Menu

Sony’den Mobil Oyun Hamlesi

Sony’den Mobil Oyun Hamlesi

Sony ilerleyen akıllı telefon pazarında geride kalmamak için oyun  sektörüne de yönelmeye karar verdi. İlk oyununu Everbody’s Golf ile piyasaya sürecek. Sony akıllı telefon piyasasında çok iyi yerlerde olmasa dahi oyun sektöründe en iyiler arasında yer almaktadır. özellikle Playstation alanında zirvede olan Sony mobil oyun üretiminde de yer almak ve büyük pastadan pay almak istemekte. Bu amaçla ilk olarak Everbody’s Golf adlı meşhur oyunu mobil platformlara uyarlayacak. İlk olarak 1997 yılında oynanmaya başlanan bu oyun herkes tarafından çok sevilmişti ancak zamanla yeni oyunların gölgesinde kalmış ve unutulmaya başlamıştı.

Sadece Japonya’dan İndirilebilecek

Android ve IOS işletim sistemlerinin her ikisi için de üretilecek olan bu oyun ücretsiz olarak hizmet verecek. Ancak ilk etapta sadece Japonya’dan indirilebilmesine izin verilecek. Bu sebeple Sony’nin ilk oyunlarına bizler maalesef ki tanıklık edemeyeceğiz. Ancak Sony’nin Everbody’s Golf oyunu ile sınırlı kalmayacağı yeni oyunlar da üreteceği de söylenmektedir. Eğer bu gerçekleşecek ise Sony’nin ilk oyun üzerinde deneme yaptığını ve acemiliğini attığını söyleyebiliriz. Dolayısıyla sabırla beklemekten başka şu aşamada elimizden gelen bir şey bulunmamaktadır.

Everbody’s Golf Herkese Hitap Eden Oyun

Sony’nin bu oyun ile start vermesi akıllara neden sorusunu getirse de oyunun geçmişte popüler olması ve herkes tarafından seviliyor olması en büyük nedenlerden birisi olarak gözükmektedir. Ayrıca oynanması oldukça basit olan bu oyunun üretimi de bu sebeple kolay olacaktır. Daha sonraki oyunlara hazırlık niteliğinde olacak bu oyunun ne kadar ilgi göreceği ise merakla bekleniyor. Everbody’s Golf oyununun ardından çıkacak olan yeni oyunların da hem Android hem de IOS işletim sistemlerinde oynanabilecek olması da son derece heyecan verici olarak görünmektedir. Bunun yanı sıra oyunların ücretsiz olması da kullanıcılar açısından son derece sevindirici bir durumdur.

Ayrıca Sony bu oyunun yanı sıra çıkaracağı diğer mobil oyunlar hakkında da duyuruda bulundu. Bu duyuruya göre Wild Arms, Arc The Lad ve Disgaea oyunları da mobil platforma uyarlanacak ve kullanıcılarının tercihlerine yakın zamanda sunulacak.

Yorum yok

Bir cevap yazın

 

Facebook

IMPERIA ONLINE