Menu

OGame

Tam Ekran
Işık Butonu
Oyuna giriş yaptıktan sonraki ekranın sol tarafında bir menü vardır. Bu menü üzerinden genel durum, araştırma, tersane, filo, teknik, galaksi, savunma vb. özellikleri kontrol edebilirsiniz. 3 çeşit puan sistemi vardır; oyun puanı, filo puanı ve araştırma puanı. Unutmayın! Amaç çok daha fazla puan elde ederek evrenin hakimi olmaktır.

Oyun Açıklaması

OGame

Ogame

Oyun fazla gelişmemiş bir gezenle başlar. Oyunun asıl amacı güçlü bir imparatorluk kurmak ve en yüksek puana ulaşmaktır. İmparatorluk kurulduğu esnada sömürgelerini de savunman gerekmektedir ki imparatorluğun güç kaybetmesin. Aynı zamanda ekonomik ve askeri alt yapını kurmalısın. Ham madde ihtiyacını karşılayabilmek için diğer imparatorluklarla savaş ya da ittifak kurarak ticaret ağını geliştir, ticaret yap. Sömürgelerini kontrol edebilmesi için bir filo kur. Kısacası tüm evrene hakim ol!

Ogame ‘de oyuna bir gezegende başlarsınız. Ogame ‘de amacınız ham madde üretmek ve ya diğer gezegenlerden yağma yoluyla bu ham maddeleri ele geçirmektir. Bu ele geçirdiğiniz ham maddelerle filolar kurabilir ve ya binalar inşa edebilirsiniz. Oyun içerisindeki gezegenleri ele geçiremezsiniz fakat sömürgeler haline getirerek ürettikleri ham maddeleri kullanabilir ya da o gezegende yeni ham maddeler üretebilirsiniz.

Ogame oyununa yeni başlayan oyuncular için Çaylak Görevi bulunmaktadır. Çaylak Görevleri yeni başlayan oyuncuların gezegenlerinin yağmalanmaması ve oyunu öğrenmelerini sağlamak için geliştirilmiştir. Bu görevler esnasında gücü sizden çok yüksek bir oyuncu size saldıramaz. Ancak gücü size yakın olan ve Çaylak Görevinde bulunan oyuncular size saldırabilir.

Ogame Ham Madde Üretimi

Ogame ham maddeler gezegenlerde bulunan madenlerde üretilir. Madenler saat başı seviyelerine göre(saatte …. kadar) üretim yaparlar. Oyunda çevrim içi olmasanız bile madenleriniz ham madde üretmeye devam ederler. Ham madde için gerekli olan enerjiyi de üretmeniz gerekmektedir. Üç çeşit maden tipi vardır. Bunlar; metal, kristal ve deuteriumdur.

Ogame Filo Oluşturma

Ogame ‘de filo kavramı aynı hedef için görevlendirilmiş, aynı anda yola çıkan gemiler topluluğudur. Filolar tek bir gemiden de oluşturulabiliyor iken binlerce gemiden de oluşturulabilir. Filo oluştururken dikkat etmeniz gereken en önemli husus seçtiğiniz gemilerdir. Filo olduklarından ve gidecekleri yere aynı anda varmaları gerektiğinden dolayı bir filonun hızı içerisinde bulunan gemilerin en yavaşı kadardır.

Ogame filolarının gerçekleştirebileceği görevler şunlardır;

Ham madde nakliyesi, Hedef gösterilen gezegenleri yağmalamak, hedef gösterilen gezegenlerde casusluk yapmak, filoyu konuşlandırmak, sömürgeniz olan gezegenlerden ham madde toplamak, hedefi kolonileştirmek ve yok etmektir.

 

Yorum yok

Bir cevap yazın

 

Facebook

IMPERIA ONLINE