Menu

Kıyamet Sonrası Dünyanın Efsanesi Metro Exodus Ne Zaman Geliyor?

Kıyamet Sonrası Dünyanın Efsanesi Metro Exodus Ne Zaman Geliyor?

Hiç kimsenin beklemediği bir anda 2017 Haziran’ında duyurulan Metro serisinin yeni oyunu Metro Exodus, meraklıları tarafından sevinçle karşılanmıştı. Kitaptan uyarlama olan Metro serisinde kıyamet sonrası dünya sizi içine çekmeye devam edecek.

Kitaplarının dikkatleri üzerine çekmesinden sonra oyun dünyasına da adım atan Metro serisi, dünyanın sonunu anlatan bir oyun kurgusuna sahip. Hem fantastik hem bilim kurgu olan bu oyunda, oyuncular oyun oynarken bir yandan da kendilerini sanki bir film izliyormuş gibi buluyorlar. Gerçekleştirdikleri görevler ile kendilerini oyunun içinde bulan ve serüvene hız kesmeden devam eden oyuncular için macera ve aksiyona bir yenisi daha ekleniyor.

Yepyeni Metro Exodus

Oyunun tanıtım videosuna göre, yeni oyunda da bu senaryoya devam ediliyor. Oyuncuların yönlendirdiği karakter, mutasyona uğramış olan yaratıkların içinde hayatta kalma mücadelesi verecek. Videoda dikkat çeken bir ayrıntı, önceki oyunlarda dışarı çıktığında maske takan karakterin artık sadece kapalı mekanlarda maske takıyor olması. Bu durum ise akıllara artık dünyanın havasını temizlenmeye başladığı fikrini getiriyor.

Metro Exodus

Açık Dünya Oyunu Olmayacak

Oyunun tanıtımı sonrası açık dünya haritası olduğu izlenimi oluşmuş olsa da aslında gerçek böyle değil. Önceki oyunlara nazaran oyunda çok daha fazla özgürlük alanı sunuluyor ancak halen bir açık dünya oyunu olmayacak. Metro Exodus haritası Rusya’nın çoğu bölgesini içeriyor ve soğuğu size hissettirecek gibi duruyor.

Daha Fazla Özgürlük

PCGamesN ile röportaj yapan 4A Games baş yapımcısı olan Jon Bloch yaptığı açıklamada, alışılmış çizgisel Metro oynanışından uzaklaşmadan daha çok sandbox hayatta kalma mücadelesi sunduklarını söyledi. Oyunda daha fazla özgürlük sunan seviyeler olacağını ve bu seviyelerin çizgisel olan ve olmayan seviyelerle ilerleyeceğini söylemeyen Bloch, oyunun tam bir açık dünya oyunu olmadığını söyledi.

Tanıtım videosundan oyunda yine dramatik bir hava olacağı seziliyor. Herkesin merakla beklediği Metro Exodus çıkış tarihi kesin değil ama tahminler 2018 yılına yönelik. Ayrıca oyun PS4, Xbox One ve PC’de oynanabilecek. Oyun tutkunları heyecanla bu yeni seriyi bekliyor.

Yorum yok

Bir cevap yazın

 

Facebook

IMPERIA ONLINE