Menu

Habbo

Habbo

Sulake Şirket’e ait olan Habbo, hem MMO tarzı oyunlardan hemde sanal dünya tarzı oyunlardan parçalar taşır. Oyun piksel sanat tarzı ile oluşturulmuştur ve oyuncuların bu platformda diğer oyuncularla tanışıp arkadaş olabileceği ve hatta kendi odalarını tasarlayabileceği bir dünyaya adım atmasına olanak sağlar. Habbo’da bulunan bir diğer güzel özellikse, oyuncuların kendi oyunlarını tasarlayarak , oynayış deneyimlerini arttırmalarıdır. Oynaması tamamen ücretsiz olan bu oyun, oyun anlayışını özelleştirmek isteyen insanlara market seçeneği sunar.

Oyuncuların, karakterlerini oluştururken seçtikleri karakterleri öznelleştirebilecekleri pekçok opsiyonları vardır, örneğin diledikleri gibi kıyafet seçimi yapabilir ve istedikleri model saç stillerini edinebilirler.

Habbo adlı oyuna üye olabilmek için 13 yaşında veya daha büyük olmak gerekir, bunun dışında oyuncuların blog veya diğer sosyal ağlar gibi kendilerine dair resim atabildikleri bir platform yoktur. Oyun çevrim içi oynanabildiği halde, eğer oyuncular isterlerse profillerini görünmez hale getirerek diğer oyuncuların kendilerine ulaşmasını ve profillerini görüntülemesini engelleyebilirler.

Öne Çıkan Anahtar Özellikler:

  • Ev sistemi : Habbo dünyasına giriş yapmış olan oyunculara verilen başlangıç evini, oyuncular diledikleri gibi dekore edebilir, beğenmedikleri eşyalardan kurtulabilir ve hatta bu eşyaların yerine kendilerine yeni eşyalar satın alabilirler. Oyuncuların kendilerine ait evlerine eğer dilerlerse başka oyuncularıda davet edebilirler.
  • Topluluk Sistemi : Oyuncuların kendilerine daha yakın buldukları insanlarla daha rahat iletişime geçebilmesi için kurulmuş bu sistem sayesinde oyuncuların belli bir grup arkadaşıyla aynı anda konuşabilmesine ve haberleşebilmesine olanak sağlar. Bu topluluklar sayesinde oyuncular istedikleri ve beğendikleri rol yapma başlıklarının bir üyesi olup ister üniformalarını giyip savaşlara gidebilir ister modayı takip ederek son moda kıyafetleriyle podyumlarda salınarak yürüyebilirler.
  • Özgün Etkinlikler : Habbo kullanıcılarına, kendilerini özgürce ifade edebilecekleri etkinlikler sunarak, oyuncuların oyun deneyimlerini eğlenceli hale getirmek için çabalar. Örneğin fotoğraf yarışmalarına katılıp özgün fotoğraflar çekebilir, oda tasarımında kendilerini gösterebilir veya piksel kısa film yarışmalarında kendi videolarını yollayarak bu etkinliklerin parçası olabilirler.
  • Takas Sistemi : Oyuncular Habbo dünyasında ellerinde tutmak istemediği eşyalarını ister bir başka oyuncuya hediye edebilir isterlerse bu eşyaları diğer eşyalarla takas edebilirler. Pazar Yeri denen sistemde ise oyuncular eşyalarını diledikleri gibi satabilir, burdaki ikinci el eşyaları da satın alabilirler.
Hemen Oyna

Yorum yok

Bir cevap yazın

 

Facebook

IMPERIA ONLINE