Menu

Farmerama

Tam Ekran
Işık Butonu
Oyunda ilk etapta güzel bir evin, ambarın, yelken değirmenin, su tankın ve gübre yığının vardır. Fakat en önemli gelir kaynağın topraklarındır. Çiftliğini kazançlı bir işletmeye çevirmek için arazinin her bir kısmını etkin kullanmalısın.

Oyun Açıklaması

Farmerama

Farmerama

Selam çiftçi! Farmerama çiftlik oyununda toprakları ek, biç, gübrele, hasat et, hayvancılık yap. Ticarete atıl. Çiftliğini etkin kullanabilmek için ağaçlar, tarlalar, kümesler ve ahırlar inşa et. Gelişen çiftliğin için gerekenleri; tohum, kümes ve meyve ağaçları için fidanlar, hepsini şehirde bulabilirsin. Şehirde aynı zamanda turizm ofisi bulursun. Bu ofise uğrayarak çiftliğini diğer çiftlik sahiplerine açabilir, oylamalara katılabilir ve en güzel çiftlik sahibi seçilebilirsin.

Farmerama ‘ da Hayat

Tarlanızda bir adet çiftlik eviniz vardır. Tarlanız ve durumunuz hakkında her bilgiyi buradan elde edebilirsiniz.Çiftlik evinizden gelen siparişleri yönetebilir, altınlarınızı ve tecrübe puanlarınızı görebilirsiniz. Oyun esnasında çiftlik evi ufak ufak sarsılıyorsa bu siparişiniz var anlamına gelmektedir.

Tarlanızda minimum bir adet değirmen bulundurmanız gerekmektedir. Bu değirmen sayesinde çiftliğinizde ki hayvanlara yem üretebilir ve onları sağlıklı besleyebilirsiniz. Tavuk yemi, koyun yemi gibi yem çeşitliliğine göre değirmene verdiğiniz ürünlerde çeşitlilik gösterecektir. Değirmende bir kerede yalnız bir çeşit yem üretebiliyorsunuz.

Ambarda yetiştirdiğiniz tüm ürünleri biriktirebiliyorsunuz. Ambarın üzerine tıklayarak, ambarınızda hangi ürünlerin bulunduğunu görebilirsiniz. Eğer bir ürün için bir işlem gerçekleştirek istiyorsanız, mesela satmak, üzerine tıklayarak sat butonuna tıklamalısınız.

Su deposu, tarlamızın tüm su ihtiyacını karşılayan ve bir tarlada olmazsa olmaz bir yapıdır. Ürünlerimizin büyümesi için gerekli su miktarını, bu su deposundan karşılamaktayız.

Farmerama Şehir

Farmerama ‘ da şehir özel bir bölgedir. Bitkiler ve hayvanlar haricinde her şey büyümektedir. Buna şehirde dahildir. Şehirden tarlanız için farklı ürünler ve geliştirmeler alabilirsiniz. Bunun yanı sıra işçi kiralayabilir, döviz bürosundan para değişimleri yapabilirsiniz. Postaneye giderek arkadaşlarınıza mektuplar atabilirsiniz. Bu durumlar anlatmakla bitmez, o yüzden ziyaret edip incelemeye ne dersiniz?

Farmerama ‘ nın diğer oyunlardan farkı;

Farmerama ‘yı diğer oyunlardan farklı kılan en büyük özelli ses ve grafiklerdir. Bu etkenler oyunu, oyuncular için daha çekici hale getirmektedir. Sevimli karakterleri ve karakterlerin sesleriyle diğer oyunlardan çok daha fazla ilgi çekmektedir. Farmerama aynı zamanda tüm yaş grubuna hitap etmektedir. Yetişkinler ve çocukların rahatlıkla oynayabilmelerinin bir avanjajı da oyunun Türkçe olmasıdır.

Yorum yok

Bir cevap yazın

 

Facebook

IMPERIA ONLINE