Menu

Antilia

Antilia

Right Brain Games oyun şirketi tarafından piyasaya sunulmuş olan Antilia, kum havuzu stili bir RPG oyundur. Bağımsız oyun firmasında ki Jeff Leight tarafından bulunmuştur ve topluluktan aldığı bağışlar ve gönüllü insanların yardımıyla yayınlanmaya hazır hale getirilmiştir. Oyun, hem tek başına oyuncuların oynayabildiği hemde çok oyunculu şekilde oynayabildikleri oyun modlarına sahiptir.

Oyun Forra gezegeninde geçmekte ve 3 benzersiz zeki ırk kendi sihirsel dünyalarını keşfetmeye ve güzelleştirmeye çalışmaktadır : Taipii diye adlandırılan ırk sanatla alakalı işleri kovalar, harika büyük şehirler inşa eder, tehlikeli ve çok güçlü sihir formlarını keşfeder. Saki diye adlandırılan sınıf gökyüzüne hükmeder ve kişisel şekil değiştirme yetenekleri üzerine araştırmalar yapar, dönüşebileceği pek çok şekil ve form vardır. Yerin altında yaşayan Reisuii harika makineler inşa eder ve yerin altını oyarak uçsuz bucaksız şehirler inşa eder.

Özellikler :

  • Güzel, uçsuz bucaksız, balta girmemiş manzaralar ve keşfedilmeyi bekleyen mağaralar.
  • Hava durumu, mevsimler, ay döngüleri ve zaman dilimleri düşmanların varlığını ve ham maddelerin uygunluğunu etkiler. Bu sistem oyuncuların zaman planlamasına yönlendirir ve bu şekilde ekonomik dalgalanmaların takibiyle oyunlarına ayrı deneyim katar.
  • Antilia’nın zanaat sistemi, kendi karakterlerini istedikleri gibi kişiselleştirmelerini ve onlara aksesuarlar yapabilmelerini sağlar.

Oynanış Biçimi:

Oyunun oynanış biçimi , yukarıda belirttiğimiz 3 ırk sınıfı içinde farklılık gösterir.

  • Taipii : Taipi ırkını seçen oyuncular, dünyayı keşfetmek, eşya toplamak , yeni yetenek güçleri öğrenmek ve bu güçlerde kendilerini geliştirmek gibi konulara yönelirler. Çoğu Taipi yetenek gücü diğer oyuncularla birlikte oynandığı zaman, tek olarak oynandığı zamanlardan daha iyi işler ve Taipii ırkının güçlü bir birlik sistemi vardır.
  • Sakii : Sakiiler güçlü bir ırktır ve onların oynanışı farklı formları araştırmak ve onları güçlendirmek üzere işler. Sakii ırkı uçabilir, Forra’nın uçsuz bucaksız dünyasında yeni form ve şekiller bulabilmek adına diledikleri gibi seyahat edebilir ve soyları hakkındaki sorulara cevap arayabilirler. Bu cevapları , diğer Sakiilerden veya diğer ırklardan bulabilirler.
  • Reisuii : Bu ırkın oynanış stili mikro-yönetim ve yaratıcılık esaslarına dayanır. Bir Reisuii olarak oyunun tümü, mülkleri ve varlıkları yönetmek , en iyi alet edavatları yapmak olarak da düşünülebilir.
Hemen İndir

Yorum yok

Bir cevap yazın

 

Facebook

IMPERIA ONLINE