Menu

Angry Birds

Tam Ekran
Işık Butonu
Kuşun sapana yerleşmesini bekleyin. Fareye basılı tutarak geri çekin, kuşun sapan üzerinde gerilmesini sağlayın. Hızı ve atmak istediğiniz açıyı ayarladıktan sonra fareyi basılı konumdan serbest konuma getirin. kuşunuz uçarken ve domuzcukları yok ederken keyifle seyredin !

Oyun Açıklaması

Angry Birds

Angry Birds

Sevimli kuş çeşitlerinin ve domuzcukların bulunduğu Angry Birds oldukça zevkli bir oyundur. Oyunda yapmanız gereken, sapanın üzerine sırayla gelen kuşları fırlatarak domuzcukları yok etmeye çalışmak. Oyun seviyelidir. Bir sonraki seviyeye, domuzcukların tamamını yok etmeden geçemezsiniz. Seviyeler ilerledikçe domuzcukların sayısı artmakta ya da domuzcukların çeşidi değişmekte ve bölümler zorlaşmaktadır. Aynı zamanda ekranda ki domuzcukları koruyan nesneler de bölümlere göre farklılık gösterecektir. Bu nesneler domuzcukları yok etmenizi engellemek için konulmuştur. Endişelenmeyin! Sizinde bu nesneleri yok etmek için farklı kuş çeşitleriniz bulunmaktadır. Domuzcukları yok etmek için elinizde bulunan kuşlarla sağlam bir strateji oluşturup, hedefinizi iyi belirlemeniz gerekiyor ki domuzcukları yok edebilin.

Angry Birds Kuş ve Domuzcuk Çeşitleri

Kuşlar

Angry Birds oyunu oldukça geniş bir kuş listesine sahiptir. Kuşların çeşitliliğine göre özellikleri ve zarar verdikleri maddeler değişmektedir. Oyunun ilk seviyelerinde karşılaştığımız küçük kırmızı kuşun herhangi bir özelliği bulunmamaktadır.

Sarı kuş, fırlatma işlemi gerçekleştirildikten sonra ekrana bir kez tıklandığında, bulunduğu açıda hızlanarak hedefe kilitlenir. Beton ve buz bloklarda başarısızken, tahta blokları kolaylıkla kırabilir.

Küçük mavi kuş, buz üzerinde etkisini gösterir. Fırlatma işleminden sonra ekrana bir kez tıklandığında, hedefteki buz kütlelerini deler geçer.

Beyaz kuş, fırlatma işlemi gerçekleştirildikten sonra ekrana tıklandığında patlayan bir yumurta bırakır ve belli bir açıyla yükselmeye devam eder. Domuzcukları koruyan kulelerin dibine bırakıldığında, kuleyi temelinden sarsar ve hatta yıkılmasını bile sağlayabilir.

Siyah kuş, fırlatma işlemi gerçekleştirildikten sonra hedefin yakınındayken ya da hedefe ulaşmak üzereyken ekrana tıklandığında patlar. Eğer tıklama işlemi gerçekleştirilmezse hedefe çarptığında patlar.

Büyük kırmızı kuş, fırlatıldıktan sonra ekrana tıklandığında bir işlem gerçekleşmez, fakat büyüklüğünden dolayı çok zarar vericidir. Domuzcukların tüm kulelerine etki edebilecek bir güce sahiptir.

Domuzcuklar

Angry Birds oyunu temelinde domuzcukları yok etmeye yönelik kurulmuş bir oyundur. Kuşların çeşitliliği kadar olmasa da domuzcukların da çeşitliliği vardır.

Normal domuzun herhangi bir özelliği yoktur. Büyük ya da küçük olabilir. Daha çok bulunduğu yere göre zorluğu değişmektedir. Bazen öyle bir yerde olur ki hedefleme de çok zorlanabilirsiniz.

Asker domuz, kafasında kask bulunan domuzdur. Çok dayanıklıdır. Sarı kuş, siyah kuş ve beyaz kuş ile kolaylıkla öldürülebilir.

Bilge domuz, domuzların arasında en yaşlısıdır ve oldukça büyüktür. Bulunduğu yere göre bazen asker domuzdan bile daha zor alt edilebilir.

Kral domuz, başında tacı bulunan domuzdur. Oyunun her seviyesinde değil, final seviyelerinde bulunur. En zor öldürülen domuzdur.

Angry Birds yepyeni oyunu Angry Birds 2 için;

http://oyunjokeri.com/angry-birds-2/

Yorum yok

Bir cevap yazın

 

Facebook

IMPERIA ONLINE