Menu

Aika

Aika

Aika, Hanbit Soft ve Redbanana tarafından yayınlanan, diyarlara ve diyar-odaklı Warhammer Online gibi oyunlara adeta cevap niteliğinde çıkartılmış oynaması ücretsiz fantastik bir MMORPG oyunudur. Oyunun odak noktası devasa diyar savaşlarıdır fakat bunun dışında da kayda değer özellikleri mevcuttur. Örneğin Pran diye adlandırılmış, zeki ve dost olarak size çocuk olarak gönderilen ; eğitim ve deneyimle birlikte büyüyen ve belli başlı yetenek güçleriyle donatılan periler bulunmaktadır.

Aika’da 8 karakter sınıfı ve özelliği bulunmakta ve her iki taraftan da 1000’er kullanıcının desteklediği uluslar arası devasa savaşlar içermektedir. RVR PvP’ler bir yana, oyunun içerisinde görevler, işçilik sistemi ve daha fazlası bulunmakta.

Özellikler;

  • Pran Sistemi : Pran sistemi, evcil hayvan mekaniğine dayanan lakin küçük periler olarak yapılandırılmış bir sistemdir. Bu dostlar eğitimle büyürler. Her biri benzersiz olacağına sözler verir ve kendilerine ait belirlenmiş kişiliklere sahiptirler.
  • Uluslar : Alethius , Lenaria , Feonir , Vanov ve Ostyrion olmak üzere 5 ulus mevcuttur.
  • Sınıflar : Warrior, Paladin, Dual Gunner, Rifleman, Warlock ve Cleric olmak üzere 6 sınıf mevcuttur.
  • İşçilik : 200’ü aşkın işlenebilir silah ve zırh seçenekleri bulunmaktadır.

Sınıflar;

Warrior (Erkek) – Çoğu diğer MMORPG’de olduğu gibi Aika’da ki Warrior sınıfı da yakın dövüş odaklı çok güçlü bir sınıftır. Yüksek can değerleri ve defans değerleri onları çok iyi birer tank haline getirir. Metalden yapılmış zırhlar giyerler.
Dual Gunner (Kadın) – Dual Gunner sınıfı orta mesafeli düz saldırı ve yetenek gücü saldırılarına odaklanmış stabil bir sınıftır. Deriden yapılmış hoş ve orta seviye zırhlar giyerler.
Warlock (Erkek) – Warlock sınıfı Aika’da ki birincil saldırı amaçlı büyü kullanan sınıftır. Büyüleriyle oldukça büyük bir hasar verme potansiyeline sahiptirler fakat can değerleri ve zırhları düşüktür. Kumaştan yapılmış zırhlar giyerler.
Paladin (Kadın) – Paladin sınıfı Warrior ve Cleric sınıfının arası kabul edilebilen bir sınıftır. Yardımcı bir sınıf oldukları kadar güçlü bir savaşçı sınıfı olma potansiyelleri de vardır . Metalden yapılmış zırhlar giyerler.
Rifleman (Erkek) – Rifleman sınıfı ; uzun mesafelerden hasar vermeleri için özelleştirilmiş bir sınıf olmaları , onları uzun mesafede hasar verebilmeleri için çok ideal bir sınıf yapar. Deriden yapılmış zırhlar giyerler.
Cleric (Kadın) – Aika’nın birincil destek sınıfıdır. Destek ve şifa yetenekleriyle her partinin vazgeçilmez yardımcıları kabul edilirler. Kumaştan yapılmış zırhlar giyerler.

Hemen İndir

Yorum yok

Bir cevap yazın

 

Facebook

IMPERIA ONLINE