Menu

Agar.io

Agar.io

Hücre üzerine kurulmuş basit fakat zeka gerektiren bir oyundur. Oyun başlangıcında bir hücreniz bulunmaktadır. Agar.io’da önce küçük olan hücreleri yiyorsunuz, büyük olan hücrelerden ise kaçıyorsunuz. Amacınız civardaki en büyük hücre olmak, kalabildiğince hayatta kalmak ve skor tablosuna yerleşmek. Eğer yeterince büyük bir seviyeye geldiyseniz bölünebiliyor ve çevrede, ittifak kurmak istediğiniz hücreleri besleyebiliyorsunuz.

Agar.io Stratejileri

1) Sabırlı olun

Skor tablosuna yerleşmeyi hedefliyorsanız Agar.io oyununa büyük önem vermeniz gerekmektedir. Çünkü ne kadar uzun süre oynarsanız hedefe bir adım daha yaklaşırsınız. Ayrıca oyunu oynarken bir anda herşeyinizi kaybedebilir, diğer oyunculara kazanç sağlayabilirsiniz.

2) Çok fazla hareket etmeyin

Agar.io da siz daha ufak bir hücre iken ve çevrenizde sizi kovalayan sizden büyük bir hücre varsa, oyunun kendi ekranında var olan ve sabit duran yeşil bir hücrenin arkasına saklanın. Sizin peşinize düşen hücre, sonunda ya biri tarafından yenilecek ya da sabrını kaybedip başka bir hedefin peşine düşecektir. Böylece hayatta kalırsınız.

3) Yetenek gerekli olabilir

Hücreniz yeterince büyüklüğe geldikten sonra, küçük boyuttayken arkasına saklandığınız yeşil hücreler sizi bölebilir. Sizden büyük hücrelerden kaçarken, olabildiğince küçük hücre yemeye özen gösterin ve yeşil hücrelere dikkat edin.

4) Bölünme

Agar.io ‘da boşluk tuşuna bastığınızda bölünürsünüz. Eğer büyük bir hücreye sahipseniz bölünerek hedefinizi ele geçirebilir daha sonra tekrar birleşerek tek bir hücre haline gelebilirsiniz. Hala küçükken bölünürseniz, sizin bölünmüş halde ki hücrelerinizden daha büyük bir başka hücre sizi yok edebilir.

5) Köşe kapmaca

Yeterince büyük bir hücreyken hedeflerinizi köşelere doğru kovalayarak, onları orada köşeye sıkıştırabilir ve yiyebilirsiniz. Köşelere göz kulak olun!

6) Aynı seviye hücrelerden zarar gelmez

Sizinle aynı büyüklükte veya skor tablosunda sizden bir seviye büyük olan bir hücre sizi kovalıyorsa telaşlanmayın. Sizi yiyemez.

7) Etrafta dolaşın ve kurban bulun

Skor tablosunda sizden üst sırada bulunan hücreleri uzaktan takip edin. Eğer siz tek bir hücre iken sizden büyük olan hücre bölünürse, hedefe kitlenin ve onu yiyin, çünkü bölündüğünde sizden daha küçük bir hücre olacaktır. Skor tablosunda 1. sıraya yerleşin.

8) Arkadaş edin

Yeterince büyük bir hücre olduğunda, istediğin hücreleri besleyerek arkadaş edinebilir, ittifaklar kurabilirsin. Ya da arkadaşlarınla anlaşıp, aynı anda oyuna girebilirsin.

Stratejilerin uygulamasını izlemek için tıkla.

NASIL OYNANIR?

Oyunu oynamak oldukça basit. Hücrenizi, mouse ile yönlendiriyorsunuz. Bölünmek isterseniz space (boşluk) tuşu ile bölünüyor ve yeterince büyüdükten sonra W harfiyle böldüğünüz parçayla çevrenizdekileri besleyebiliyorsunuz. İşte bu kadar!

Hemen Oyna

Yorum yok

Bir cevap yazın

 

Facebook

IMPERIA ONLINE